Analytica; 2015 yılından bu yana Bilgi Teknolojisi ve Hizmetleri sektöründe faaliyet göstermekte ve her geçen gün adından daha fazla söz ettirmektedir.

Analytica, yenilikçi, değer katan, rekabet gücünü artıran iş zekası çözümleri üretmek misyonu ile kurulmuştur. 2015 yılından bu yana Bilgi Teknolojisi ve Hizmetleri sektöründe faaliyet göstermekte ve her geçen gün adından daha fazla söz ettirmektedir. İş zekası çözümleri; veriyi bilgiye, bilgiyi aksiyonlara dönüştürerek, kurumların doğru zamanlarda doğru adımlar atmalarını, stratejik ve taktiksel kararları doğru verebilmelerini sağlar. Bu çözümlerle kurumlar, konsolide edilmiş, doğru, gerçek zamanlı ve çok boyutlu verileri en doğru şekilde kullanıcılara ulaştırarak verimli ve etkili bir karar destek süreci oluştururlar.

Analytica olarak amacımız müşterilerimizin en uygun iş zekası çözümüne, optimum zaman ve maliyetle erişmelerini sağlamaktır. Sorumluluk bilinciyle hareket eden, sonuç odaklı, deneyimli ve yenilikçi kadrosu ile Analytica, en üst seviyede hizmet kalitesi sunarak katma değerli işler ortaya çıkarmaktadır.

Analytica’nın başlıca uzmanlık alanları arasında; veri ambarları, veri yönetimi, veri görselleştirme, raporlama, bütçe ve planlama, konsolidasyon, tahminleme ve makine öğrenimi süreçleri gelmektedir.